31 marca 2009

Targi Automaticon® 2009 - warto tam zawitać ...

Oficjalnie dzisiaj nastąpiło otwarcie targów automatyki przemysłowej i pomiarów Automaticon® 2009. Od ponad kilkunastu lat przez pryzmat asortymentu oraz licznych technologii prezentowanych na targach możemy obserwować rozwój automatyzacji w polskim przemyśle. Z jednej strony producenci i ich przedstawiciele z drugiej strony konstruktorzy i ich dzieła. Jest to dość poważne zestawienie w branży automatyki, gdyż konkurencja, która czycha wszędzie może stanąc twarz w twarz ze swoimi autentycznymi rywalami i używając sztuczek marketingowych oraz swojej marki wypromować indywidualny bądź też powielony pomysł na biznes.

A w automatyce dzieje się wiele na codzień, jak łatwo się domyślić podobnie jak w elektronice - wszak automatyka jest w trwałym związku z elektroniką :) Automatyzacja procesów przemysłowych, ich monitoring, badania nad wytwarzaniem dóbr w sposób wydajniejszy jest to dość prężnie rozwijająca się dziedzina. Sam fakt obecności rokrocznie kilkuset wystawców na targach AUTOMATICON tego dowodzi, jak również zainteresowanie ze strony osób bezpośrednio związanych oraz z dziedzin postronnych (robotyki, informatyki, ekektroniki, miernictwa, etc...).

Niniejszym artykułem chciałbym zachęcić wszystkich zaintereowanych do dyskusji n.t. automatyki oraz nowych technologii, protokołów komunikacyjnych oraz wszelkich wynalazków, które zainspirowały ich podczas tegorocznych targów. Jednocześnie pozwolę sobie zamieścić fragmenty relacji z targów AUTOMATICON® 2008 oraz do galerii tagrów. Więcej znajdziecie w artykule Automaticon 2009. Zakres tematyczny oraz katalog wystawców znacząco ułatwią zapoznanie się z ofertą targową.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Co to za automatyka i robotyka, jak Robot wciaż bez standardu ... rynek konsumencki stoi z tego powodu w dołku w temacie zasadniczym - standard dla robotów nie istnieje. Zobacz, jak było z HTMLem. Dopiero po pojawieniu się standardu wszystko się zaczęło ;-) Ponoć wszystko ma się zacząć od parków rozrywki ...